fbpx

Pokud byly vaše včerejší oslavy tak náročné, že je rozdýcháváte ještě dnes, zpříjemněte si odpoledne dalším dílem Čaje o páté.

Mýtus č. 5: Nedávám si předsevzetí, stejně jsou k ničemu.

Možná se vám to zdá jako klišé, ale předsevzetí může být opravdu dobrá věc. Je ovšem velmi důležité vzít to za správný konec.

Troufám si říct, že lednových horeček jsem už ve fitku zažil hodně a každý rok to pro velkou část cvičicích dopadá stejně – nadšení střídá frustrace a končí to slovy „no co, tak příští rok“.

Často je problém pouze ve formě předsevzetí. Každému z nás vyhovuje něco jiného, ale pokud víte, že patříte mezi ty se slabší vůlí, mohlo by vám pomoci si vaše cíle rozdělit a zkonkretizovat – např: místo „chci zhubnout“ si můžete říct „na konci února budu mít o 2kg méně.“ Dále můžete přidat Co pro váš cíl uděláte/obětujete – „na konci února budu mít o 2kg méně, přestanu chodit do mekáče a začnu chodit do fitka o jeden den více.“ Jak si svůj cíl rozdělíte je samozřejmě na vás, ale lepší je začít po menších částech a postupně přidávat.

A abyste na to nebyli sami, každý měsíc 15. přesně ve 12:00 vyjde článek, ve kterém bude připraven jeden velmi jednoduchý úkol, který vás přiblíží ke zdravějšímu já. A jestliže si úkoly dokážete tzv. “vzít za své” a budete je každý den provádět, na konci roku 2018 na sebe můžete být pyšní, že letos jste vaše předsevzetí dodrželi :).

A jako speciální bonus pro ty nejpoctivější: Každý měsíc jeden osobní trénink zdarma 🙂. Stačí sdílet článek na svém FB profilu, přidat fotku při provádění úkolu měsíce s hashtagem #jdudosebe a nechat se vylosovat :). Vítěz bude vyhlášen vždy v následujícím článku.

S chutí do toho, držím vám palce! :).

Napadá vás něco, o čem byste si chtěli přečíst příště? Nechte komentář, napište e-mail (trubiroha@zone4you.cz), nebo mě prostě potkejte ve fitku a navrhněte si další díl podle sebe :).

Aleš Trubiroha