fbpx

Svátek práce se dotknul i posledního vydání mého měsíčníku. Dnes tedy po dvou měsících další díl Čaje o páté, tentokrát na téma hubnutí v oblasti břicha.

Mýtus č. 9: Posilováním břicha zhubnu

Znáte to, přijdu do fitka, dám si ionťák, rozcvička spíš jen tak na oko, nohy cvičit nepotřebuju, po těch přece chodím, ale rychle na břicho, tam mě to trápí, tam je ta pneumatika… Šikmý zkracovačky, sklapovačky, leh-sedy, ještě spodní břicho, tam je to úplně nejhorší a na závěr 14 minut v tom planku – jedu přece tu měsíční hubnoucí výzvu.

Tak proč mám to břicho pořád stejný?

Věc se má tak, že pouhým posilováním břicha ho ještě nikdo nezhubl. Břicho sice posílíte, to ano, ale opět pouze v omezeném pohybu a směru – pro zapojení v běžném životě nebo těžkém silovém tréninku je tato “síla” naprosto nepoužitelná.

Největší problém je však v počtu vydaných a přijatých kaloriích. Pokud je váš denní příjem vyšší a složení stravy ne úplně ideální, je potřeba zvolit úplně jiný typ tréninku a posilování břicha mít pouze jako doplněk. Při zkracovačkách sice cvičíte, ale pořád je to vleže, tudíž srdíčko nepracuje a metabolismus se nezrychluje.

Posilování břicha je dobrá věc, nikoliv však na jeho hubnutí.

Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, doporučuji kombinaci silového a intervalového tréninku.

Napadá vás něco, o čem byste si chtěli přečíst příště? Nechte komentář, napište e-mail (trubiroha@zone4you.cz), nebo mě prostě potkejte ve fitku a navrhněte si další díl podle sebe :).