fbpx

SM systém – rozlučte se s bolestí zad!

 

Bolest zad trápí v současné době nejednoho z nás. Dovede být pořádně nepříjemná a negativně se podepisuje na kvalitě celého našeho života. Ve většině případů za ni může sedavý způsob, na který jsme si navykli. Zatímco dříve tvořil běh, chůze a manuální práce běžnou součást každodenních pohybových aktivit, v poslední době prosedíme v práci hodiny na židli u počítače a potom doma v křesle u televize. Přidáme-li k tomu ještě nedostatek pohybu, nemůžeme se pak divit, že dochází k ochabování zádových a břišních svalů, které zapříčiňují bolest. Naše tělo je totiž stvořeno k pohybu.

 

Nejlepší prevence

Základem je prevence, kterou však často zanedbáváme a zaděláváme si tak nejen na fyzické utrpení, ale také na celou řadu zdravotních problémů. Přitom je tak jednoduché se obojímu vyhnout, stačí začít cvičit. Nejen předcházet bolavým zádům v bederní, hrudní a krční oblasti, ale také bolest odstranit a zlepšit pohybový aparát pomůže unikátní metoda SM systém. Spirální stabilizace páteře, jak zní plný název tohoto jednoduchého a přitom velice účinného rehabilitačního cvičení, vás naučí používat svaly, které v běžném životě poněkud zanedbáváte, a zároveň poskytne uvolnění těm, které jsou příliš přetěžovány. Vyléčit dovede skoliózu i špatné pohybové návyky, využití nachází také v rámci pooperační péče a uplatňuje se rovněž ve sportovním lékařství.

 

Cvičení pro každého

Začít s ní mohou všichni bez ohledu na věk či pohlaví – cvičit mohou ženy, muži, děti, mládež, senioři, začátečníci i pokročilí, vhodná je i pro nastávající maminky, které trpí bolestí zad. Metodu si oblíbili také sportovci, kteří jednostranně zatěžují určitou svalovou skupinu a chtějí zabránit degeneraci páteře a kyčelních, kolenních či ramenních kloubů a zároveň zlepšit svou výkonnost.

 

A bolest bude minulostí

Během pětadvaceti minut, což je doba, kterou lekce trvá, si zacvičíte sestavu dvanácti cviků v různých modifikacích a stupních obtížnosti. Ve fitness centru se cvičí ve skupině o maximálním počtu deseti lidí, takže vás má lektor pod kontrolou a upozorní vás, když děláte něco špatně. Ke cvičení se používá speciální elastické lano, které umožňuje zapojení a posilování šikmých břišních svalů a protahování páteře. Dochází tak k uvolnění kloubů a regeneraci páteře, odstraňování blokád a svalového napětí. Pravidelným cvičení můžete již po pár měsících pozorovat jasné výsledky. Tak, dejte bolesti konečně sbohem!