fbpx

Aqua fit – tuk i splín utopte ve vodě

 

Patříte mezi milovníky vody? Léto trávíte u rybníka, na koupališti nebo u moře? A v zimě místo na sjezdovku raději vyrážíte do krytého bazénu? Pak bude aqua fit přesně pro vás. Rozpusťte tukové zásoby i všechny splíny a špatnou náladu ve vodě!

 

Váha není překážkou

Cvičit může každý – od malých dětí až po seniory, roli nehraje věk a dokonce ani váha. Hodí se i pro ty, které trápí bolavé kyčle nebo kolena, protože je ze zdravotního hlediska velmi šetrné. A ideální je i pro úplné obézní začátečníky, neboť při něm nejsou přetěžovány klouby, vodní prostředí navíc minimalizuje riziko možnosti úrazu. Voda má nadlehčující efekt a díky vztlaku pracujete s až o polovinu nižší hmotností těla, takže zvládnete věci, které byste „na souši“ nedokázali. Cvičení je navíc účinnější a efektivnější, protože v jeden okamžik musíte zapojit celou řadu svalových skupin. Jednoduché cviky jsou snadné na provádění, nemusíte se tedy bát, že byste na ně nestačili. Pokud byste se přece jen nějakého toho „přešlapu“ dopustili, rozhodně se není za co stydět. Voda, která vám dosahuje od prsou po ramena, vše milosrdně skryje, takže si vaši cvičící kolegové ničeho nevšimnou.

 

Co se bude dít

A jak vlastně celá lekce probíhá? Nejdříve vás čeká několikaminutové zahřátí, pak nastává hlavní část, kdy se ke slovu dostávají nejrůznější pomůcky, které cviky zefektivňují. Jedná se o činky, aqua nudle, rukavice či nadlehčovací pásy, které pomáhají udržovat stabilitu těla v hloubce. Lekce je zakončena závěrečným strečinkem a poté znovu zahřátím, abyste z bazénu odcházeli s pocitem tepla a vaše tělo bylo v optimální pohodě.

 

Pohyb je zábava

Výhodou aqua fitu je, že nepotřebujete žádnou složitou výbavu. Postačí vám jen pohodlné sportovní plavky – i když máte pocit, že je kolem vás vody víc než dost, pitný režim je přece jen potřeba důsledně dodržovat. Cvičením ve vodě spálíte kalorie, vytvarujete postavu a ještě si užijete spoustu legrace. Odpor vody navíc působí jako masáž, takže potlačuje celulitidu. Pokud si uděláte čas a do bazénu zavítáte alespoň 2-3x týdně, pak na sebe výsledky nenechají dlouho čekat. Tak, na nic nečekejte a vyrazte. Co na tom, že vám už dávno není dvacet a vaše postava má do té ideální daleko? Zahoďte předsudky a poznejte, že pohyb je zábava!