fbpx

Bosu – cvičení pro štíhlou a pevnou postavu

 

Hledáte zajímavé cvičení, které vás bude bavit? Takové, u kterého kompletně zpevníte celé tělo, zlepšíte jeho držení i rovnováhu? Pak vyrazte na lekci BOSU a přesvědčte se, že i malý pomocník vás může dovézt k postavě vašich snů.

 

Co šikovná pomůcka umí

Všestranná pomůcka bosu, která vypadá jako poloviční balon – z jedné strany pevný a z druhé nafukovací, umožňuje provádět celou škálu cvičení, od balančních přes silové až po aerobní aktivity. Hlavní záběr dostává střed těla neboli Core, který je důležitý pro správné držení těla a pro zdravý pohybový aparát. Právě z této oblasti totiž vychází téměř všechny pohyby, které děláme.

 

Výmluvy neprojdou

V podstatě neexistuje nic, co by vás mohlo od cvičení odrazovat – věk, váha, kondice, nic z toho nehraje roli. Vhodné je opravdu pro všechny, přestaňte tedy hledat výmluvy a vyrazte ho vyzkoušet na vlastní kůži. Nezáleží na tom, jestli jste spíš gaučový povaleč nebo naopak vrcholový sportovec, začátečník nebo pokročilý. Největší užitek z něj budou mít osoby s oslabeným středem těla a ti, jež mají potíže s balancí a koordinací.

 

Je to makačka

S sebou toho příliš nepotřebujete, vystačíte si s pohodlným oblečením, obuv klidně nechte doma. Bezmála hodinová lekce začíná zahřátím a protažením, pak nastává část posilovací a balanční, při níž předcvičuje samotný lektor, který také dohlíží na to, abyste cviky prováděli správně a neublížili si. Na závěr nechybí fáze protahovací. Přestože se cviky mohou zdát na první pohled jednoduché, jejich provedení tak snadné nebývá. Spíš naopak, zjistíte, že na vrcholku nestabilní gumové polokoule, je všechno o dost větší makačka. Možná ucítíte i svaly, o kterých jste doteď nevěděli, že je máte.

 

Odměna stojí za to

Díky tomu, že budete muset vyrovnávat rovnováhu, zapojíte velké množství svalových skupin najednou, a to z horní i dolní části těla. Pořádně se přitom zapotíte a vydáte spoustu energie. Kromě bosu se na hodině můžete setkat také s dalšími pomůckami, třeba toningy, bally, overbally či činkami. Budete-li cvičit pravidelně, tedy alespoň dvakrát týdně, brzy zpozorujete, jak se trénink od tréninku zlepšuje vaše síla, výdrž i zdatnost. Navíc se můžete těšit na zaslouženou odměnu v podobě zlepšení silové vytrvalosti, štíhlejší postavy a pevnějšího těla. A to je dobrá motivace, nemyslíte?