fbpx

Poslední den v roce je dobrou příležitostí zrekapitulovat právě končící období. Rok 2021 byl natolik jiný, až si troufnu tvrdit, že nic podobného nikdo z nás ještě nezažil (a pevně doufám, že už ani nezažije).

Příměr se světovou válkou může snad působit nadsazeně, ale kdy naposled jsme nemohli takto dlouhé období, jakým prvních pět měsíců roku 2021 bylo, svobodně sportovat? Vždyť dokonce i pohyb venku byl omezen na pouhé dva jednotlivce a překračování okresu znamenalo kontroly.

Z hlediska životní dráhy je to možná jen zkušenost, ovšem pohledem naší tělesné schránky a kondice se jedná o bezprecedentní, velmi smutné a krajně nepříjemné období. Pravidelná pohybová aktivita je totiž základem zdravého života a prevence většiny chorob, a pokud teď chcete namítat, že jsme v období nejtvrdšího lockdownu mohli přeci aspoň chodit na procházky, ruku na srdce, kolik kalorií jsme tím doopravdy spálili, jak často jsme takový (ač přirozený, pro nás nezvyklý) pohyb provozovali a jak moc nás to bavilo?
O to raději jsme od června znovu osedlali spinnery, nazuli boty na bodyforming nebo protáhli tělo na powerjóze. Protože před tím se náš život zastavil.

Vlastně je to malý zázrak, že jsme v tomto roce přivítali pět nových lektorů, že jsme v právě končícím měsíci mohli nabídnout 304 lekcí, že už ZASE cvičíme, hýbeme se a žijeme zdravě. Přejme si společně, aby dříve taková samozřejmost, jakou je jít sportovat kdy chceme a kam chceme, byla už napevno součástí našich životů.

Pevné zdraví a hodně pohybu v novém roce!